Tuesday, September 4, 2012

Emily Brontë - Na Větrné hůrce

Na bouřném severu Anglie leží Větrná hůrka. Panství vřesovišť a mokřadů, kde žijí lidé nezkrotní jako okolní příroda. Kraj, kde na hřbitovech ještě straší... kde vášeň stravuje zamilovaná srdce. Emily Brontëová, mladší sestra Charlotty Brontëové, publikovala svůj jediný román roku 1847 pod mužským pseudonymem. O rok později, v pouhých třiceti letech zemřela. - Goodreads
Hodnocení obálky - příjde vám snad nějaká výjimečná?
Je však pravdou, že navozuje docela pochmurnou atmosféru, což myslím i bylo cílem :)
Když jsem začala číst onu knihu, vůbec jsem si nedokázala představit, že bych ji pak ohodnotila víc, než na pouhé 2 hvězdičky. Trvalo 2 MĚSÍCE (dobře, jeden z nich jsem byla na táboře a na dovolené, kde jsem vůbec neměla čas číst...), než mě začala bavit. Za tu dobu stihla umřít většina hlavních postav...
Ale pak začala kapitola 21.. A právě v ten okamžik mě tato knížka začala bavit. Zbytek jsem měla přečtený za pár hodin. Příběh chudinky Haretona, maličké Cathy, nafoukaného Linton, děsivého, odpudivého Heathcliffa, milého strýčka Edgara.. Bylo to naprosto ÚŽASNÉ!! Ale celou dobu potom jsem si říkala: opravdu bylo nutné přetrpět těch 20 kapitol, jejichž obsah si již ani nevybavují, aby pro mě ta kniha začala být zajímavá? Asi ano..

 Každopádně teď ji s radostí dávám 4 kolečka! Je to výborné!
(Akorát by mě zajímalo, kdo že vlastně byla Frances? Asi budu muset ten začátek přečíst znova :D :D)
Ozubené hodnocení 

6 comments:

 1. Nikdy jsem Větrnou hůrku nepřečetla. Když jsem byla ještě celkem malá tak jsem to zkusila, ale neuměla jsem to dočíst :D Ta obálka pokud se nemýlím je vydání, co se dá sehnat v levných knihách a já mám v plánu si ji pořídit k Vánocům, takže nejlépe příští rok, to konečně přečtu .) Navíc se chystám na divadelní představení větrné hůrky, které je prý vážně dobré. Mimochodem jsem ráda, že pořád funguješ :)

  ReplyDelete
 2. Emily ani jinak než úžasně psát nemůže :)

  http://3-mka.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 3. Ahojky,
  pojď na Giveaway :)
  http://she-is-the-1.blogspot.ch/2012/10/giveaway-iv.html

  ReplyDelete
 4. knížku jsem ještě nečetla, ale mám ji doma. .:) dlouho se na ní chystám, ale trochu nemám odvahu.. ale po tomto článku se na knížku docela i těším. .:) tak snad si najdu čas si ji přešíst.. ;)

  ReplyDelete
 5. hmm..chystám se na ni:)
  když tak firmoo GA u mě na blogu:)

  ReplyDelete
 6. na tuhle se už taky dlouho chystám :))

  ReplyDelete