O autorce

Jméno: Ljuba
Narození: 23.3
Oblíbená hudba: Strauss, Čajkovskij, Mozart, Inkubus Sukkubus, Voltaire, Faith & The Muse, London After Midnight, Sigur Rós, The Cure, The Beatles
Oblíbený film: Star Wars, The Phantom of Opera, Game of Thrones
Oblíbené knihy: Všechno od Tolkiena, SW romány, Fantasy & Sci-Fi, Kroniky Amberu, Hra o Trůny
Oblíbený spisovatel: J.R.R. Tolkien, Roger Zelazny, S. Lukjaněnko

Svou přezdívku jsem si vybrala podle Kapitána Nemo, postavy knížky Julese Verna - 20 000 mil pod mořem. Kapitán mi příšel jako úžasný člověk! Nemám ráda, když se lidí myslí, že mám přezdívku podle té postižené (doslova) rybičky z kresleného filmu "Hledá se Nemo".

I když nejsem Češka (jsem z Ruska), tak žiji v České republice (už 5 let!), ale občas mám problémy s čárkami nad písmeny... Takže se předem omlouvám...

Na svém blogu píši něco, čemu říkám "Čtenářský deník". Jde o "recenze", které nemaj na to, aby se jim říkalo recenze... Dřív jsem měla blog na adrese moon230.blog.cz, teď sídlím zde.

Miluju hudbu - většinou dark cabaret (Voltaire), gothic rock (Inkubus Sukkubus, London After Midnight), samozřejmě taky klasickou hudbu (Strauss, Mozart, Čajkovskij), The Beatles, The Cure, muziku ze vzdáleného Islandu (Sigur Rós) a soundtracky.

Ráda čtu sci-fi, fantasy a klasiku.  Mám ráda také básně.. Nepohrdám ani upírama (pokud nejde o Twilight nebo Upíří deníky)

Obdivují viktoriánské období... Zbožňuju steampunk.

V životě bych chtěla něčeho dosáhnout.. Jako významného.. Bohužel mé schopnosti mě dost omezují (njsem líná!)

Snažím se kreslit, fotit a psát... Ani jedno mi moc nejde, ale stejně se pořád pokouším něco stvořit..

No comments:

Post a Comment